Chovatelskou stanici „ze Zlaté Jalny“ založila moje babička Jarmila Křečková již v roce 1952.

Od začátku až do konce (září 2006) se věnovala chovu dlouhosrstých kolií. Stala se opravdovou psí legendou. Zlatou Jalnou prošlo mnoho úspěšných vítězů, šampiónů a interšampiónů, mnoho importů, ale hlavně mnoho psích milovaných duší. Bylo v ní odchováno 554 štěňátek kolií ve 108 vrzích. Babička u kolií 5-krát otočila abecedu.

V roce 1994 okouzlilo babičku malinké bílé plemeno – Bichon Frisé. Dovezla z Holandska krásný páreček Romy a White Princ von Trajanus. Dala tak základ nové linii bišonků v ČR. Bišonci ze Zlaté Jalny a jejich potomci slavili a dodnes slaví nebývalé výstavní úspěchy. Ve Zlaté Jalně bylo odchováno přesně 100 štěňátek bišonků. Babička ty malé bílé kuličky milovala a sdílela s nimi vše až do posledního dne. Obětovala se tomuto plemeni dokonce natolik, že neváhala o něm napsat i knihu.

A zde jsou odkazy na články, které v průběhu babiččina života vyšly v kynologickém tisku: Pes přítel člověka 1/1971, Pes přítel člověka 9/1976, Pes přítel člověka 12/1977, Pes přítel člověka 9/1993, Svět psů 3/2006.

Byla to výjimečná chovatelka, ale hlavně skvělá babička…

Bohužel již dnes není mezi námi. Zde jsou poslední vzpomínky na ni, které vyšly v kynologickém tisku: Svět psůPes přítel člověkaMagazin Collie&Sheltie a německá Collie Revue.

Chovatelskou práci mojí babičky a historii Zlaté Jalny dlouhou 54 let nelze shrnout do pár řádků, naštěstí tuto historii mapují babiččiny webové stránky.

Historie Ze Zlaté Jalny 1952-2006

Babiččiným přáním vždy bylo, aby Zlatá Jalna nezanikla. Naštěstí se pejskománie předává z generace na generaci, a tak jsem láskou k pejskům byla taktéž zasažena 🙂 (zde je malá vzpomínka na mého prvního pejska – milovanou šeltičku Fanynku).

Sama jsem se v podstatě také „narodila ve Zlaté Jalně“ a tak není divu, že si život bez pejsků nedovedu představit. Záměrně jsem si však nikdy nezaložila vlastní chovatelskou stanici, abych dle přání babičky mohla „jednou“ Zlatou Jalnu převzít (dle řádů FCI může mít každý za svůj život pouze jednu chovatelskou stanici). To „jednou“, které jsem si nikdy nepřipouštěla, bohužel 4.9.2006 nastalo… od tohoto dne pokračuje Zlatá Jalna dál pouze pod mým jménem a s plemenem Ruský toy. Jak nám to v novodobé historii jde posuďte sami v Novinkách.


Naši rodinní kamarádi:

Protože milovníky pejsků je celá naše širší rodina, máme ještě několik vipetích kamarádů, žijících u mé sestry Jany Křečkové – v chovatelské stanici Sunny Funny.